Relacja z Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w Ostaszewie 2017

Drukuj
poniedziałek, 26, czerwiec 2017

10 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostaszewo wzięło udział w tegorocznych gminnych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się w niedzielę 25 czerwca br. w parku gminnym w Ostaszewie. Do rywalizacji stanęły grupy seniorów z jednostek: Nowa Kościelnica, Ostaszewo, Gniazdowo, Palczewo i Jeziernik, drużyny kobiece z Ostaszewa i Nowej Kościelnicy oraz drużyny młodzieżowe - chłopięce z Gniazdowa i Nowej Kościelnicy, dziewczęce z Nowej Kościelnicy.


Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarząd Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Ostaszewie Pan Zbigniew Masłoń. Komisji sędziowską złożonej ze strażaków nowodworskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej przewodniczył asp. Grzegorz Zięcik.
Zawody rozegrane zostały w następujących konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m. z przeszkodami i ćwiczenie bojowe.


Najlepszy rezultat w generalnej klasyfikacji zawodów uzyskała jednostka z Nowej Kościelnicy, która oprócz zdobycia najwyższych miejsc na podium we wszystkich grupach, dodatkowo przejęła od zeszłorocznych zwycięzców z Jeziernika puchar przechodni Wójta Gminy Ostaszewo, który pozostanie u nich do następnych zawodów. Aby zatrzymać puchar na stałe drużyna seniorów z Nowej Kościelnicy będzie musiała jeszcze raz stanąć na najwyższym podium.

Poniżej znajduje się aktualna tabela rywalizacji o Puchar Przechodni Wójta Gminy Ostaszewo: (Puchar zatrzymuje jednostka, która pierwsza trzykrotnie zwycięży w zawodach w kategorii seniorów –niekoniecznie z rzędu).

Jednostka OSP

Ilość zwycięstw

Ostaszewo

2

Nowa Kościelnica

2

Jeziernik

1

Gniazdowo

0

Palczewo

0

Nowa Cerkiew

0Tradycyjnie w trakcie zawodów można było podziwiać sprzęt strażacki, nie zabrakło również darmowej strażackiej grochówki, a cała impreza odbyła się w przyjaznej atmosferze, „w duchu sportowej rywalizacji".

Podczas tegorocznych zawodów równocześnie obywały się zmagania drużyn pożarniczych z terenu powiatu nowodworskiego w olimpiiadzie sportowo-pożarniczej "Płomień 2017". Tegorocznym zwycięzcą została drużyna z OSP Jeziernik.


Na zakończenie podajemy szczegółową klasyfikacje zawodów:

Kategoria:

Drużyna seniorów:

1. OSP Nowa Kościelnica

2. OSP Jeziernik

3. OSP Gniazdowo

4. OSP Ostaszewo

5. OSP Palczewo

-OSP Nowa Cerkiew, jako jedyna gminna OSP nie wystawiła żadnego składu

 

Kategoria:

Drużyna kobieca:

1. Nowa Kościelnica

2. Ostaszewo

 

Kategoria:

Młodzieżowa drużyna dziewcząt:

1. Nowa Kościelnica

 

Kategoria:

Młodzieżowa drużyna chłopców:

1. Nowa Kościelnica

2. Gniazdowo

 

Wszystkim drużynom gratulujemy wyników!

Sunday the 22nd. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.