Sierpniowy Impuls Kulturalny - Relacja

Drukuj
czwartek, 17, sierpień 2017

5 sierpnia odbył się Jubileuszowy Sierpniowy Impuls Kulturalny - letnia inicjatywa organizowana przez Gminny Dom Kultury i Sportu w
Ostaszewie obchodziła swoje 5 urodziny.


Rozpoczęto - jak na urodziny przystało - od poczęstunku tortami jubileuszowymi, przygotowanymi przez Gminny Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie oraz wszystkie sołectwa gminy. Pierwszy - zaszczytny kawałek tortu trafił na ręce wójta gminyOstaszewo - Michała Chrząszcz.


Po słodkim rozpoczęciu imprezy na scenę z nowym repertuarem wkroczył zespół Żuławianki - lokalny zespół prowadzony przez Barbarę Boksza, który swymi występami upiększa Sierpniowy Impuls Kulturalny od pierwszej jego edycji.
Po występie dla dorosłych, przyszedł czas na koncert dla najmłodszych. Dzieci do świata bajki i fantazji przeniosły Siostry Wajs & Stonoga. Nasi milusińscy interaktywnie uczestniczyli w koncercie śpiewając i tańcząc w rytm najbardziej znanych utworów zespołu. Dla dzieci przygotowano na placu imprezy sporo atrakcji - był plac zabaw z zamkami dmuchanymi, wspinaczką, pianą oraz balon do wzlotów na uwięzi - zarówno dla dzieci jak i dorosłych.


Podczas jubileuszu na scenie zaprezentowali się również sportowcy - tym razem mogliśmy poznać Juniorów GDKiS Mady Ostaszewo oraz Żaków - których przedstawił kierownik drużyny GDKiS Mady Ostaszewo - Michał Mikołajczak.


Uczestnikom wydarzenia zafundowano prawdziwą dawkę humoru - dopilnowali tego panowie z Kabaretu K2, wprawiając w gromki śmiech wszystkich widzów. Emocjonującym punktem programu dla sołectw gminy Ostaszewo było rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie najpiękniejszego tortu jubileuszowego oraz najpiękniejsze stoisko promocyjne. Nagrodę za najpiękniejszy wypiek odebrało Sołectwo Gniazdowo zaś za najpiękniejsze stoisko uznano stoisko Sołectwa Piaskowiec.
Gwiazdą wieczoru Jubileuszowego Sierpniowego Impulsu Kulturalnego był zespół Bracia! Liczna publiczność dała się porwać rockowemu brzmieniu! Była moc!
Do zabawy tanecznej po koncercie zaprosił zespół Legato Malbork.

Gminny Dom Kultury i Sportu w Ostaszewie składa serdeczne podziękowaniawszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie Sierpniowego Impulsu Kulturalnego i sprawili, że jego Jubileusz był tak niezwykły.

 

Źródło: fragment relacji GDKiS (facebook -Gdkis Ostaszewo)

Zapraszamy do obejrzenia fotogaleri dostępnej na stronie: (facebook -Gdkis Ostaszewo: zdjęcia)

Thursday the 17th. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.