Gminne OSP usuwały skutki piątkowej nawałnicy

Drukuj
czwartek, 17, sierpień 2017

1

Po przejściu nawałnicy, która miała miejsce w nocy z piątku na sobotę w województwie pomorskim jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Ostaszewo likwidowały lokalnie powstałe szkody. Na szczęście na terenie gminy ochotnicy byli wzywani zaledwie do kilku zdarzeń, wyjazdy dotyczyły m.in. sporadycznie powalonych drzew.

W poniedziałek część sił z jednostki OSP w Ostaszewie oddelegowano do powiatu chojnickiego (w ramach wsparcia w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym, do którego należy jednostka), gdzie doszło do największych zniszczeń. 
Na pomoc wyruszył średni samochód ratowniczo-gaśniczy oraz 3 ratowników z niezbędnym sprzętem. Nasi strażacy brali udział w udrażnianiu dróg z powalonych drzew oraz zabezpieczali miejsce zdarzeń w zasilanie awaryjne.
Na miejscu druhów spotkał ogrom zniszczeń, jednostka uczestniczyła na miejscu aż do środowego poranka. Ciężką pracę wynagradzała ogromna życzliwość lokalnych mieszkańców -dodaje naczelnik OSP w Ostaszewie Mirosław Jost.
W powiecie chojnickim do dziś usuwane są skutki nawałnicy, niewykluczone że jednostki z naszej gminy ponownie zostaną wezwane do akcji.

Przy tej okazji dziękujemy wszystkim strażakom za ich ogromny trud, poświęcenie oraz niezawodność w nieśnieniu pomocy innym!

Poniżej. Zdjęcia z okolic Chojnic wykonane przez druhów z OSP w Ostaszewie.

 

1

 

1

 

 

 

 

 

Thursday the 13th. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.