Komunikat Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku dotyczący awaryjnego zrzutu ścieków do Wisły z warszawskiego kolektora " Czajka"

Drukuj
środa, 02, wrzesień 2020

 

wykrzyknik

 

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w związku z zaistniałą  awarią układu przesyłowego ścieków Czajka na terenie m.st. Warszawy oraz zrzutem ścieków do rzeki Wisły informuje, że obecnie codziennie pobierane będą próbki wody w 4 miejscach: w Białej Górze, Kiezmarku, Świbnie oraz na Zatoce Gdańskiej (stały punkt monitoringowy OM3 umiejscowiony na północny wschód od ujścia Wisły).

Informacje na temat stanu wód Wisły w województwie pomorskim będą podawane na bieżąco na stronie WIOŚ w Gdańsku.

Pracownicy WIOŚ w Gdańsku utrzymują stały kontakt z WIOŚ w Warszawie, WIOŚ w Bydgoszczy oraz Inspekcją Sanitarną, IMGW, PGW Wody Polskie, Urzędem Morskim. Na bieżąco wymieniane są informacje i ustalane działania w porozumieniu innymi organami.

Jednocześnie Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska ostrzega wszystkich użytkowników wody z rzeki Wisły: kąpiących się, wędkarzy, odpoczywających nad Wisłą, kajakarzy, rolników pobierających wodę do pojenia zwierząt i nawadniania upraw – o zagrożeniu zanieczyszczeniem, spowodowanym awarią kolektorów przesyłowych w Warszawie. Do Wisły trafiają ścieki z lewobrzeżnej części miasta. Apeluję, aby nie korzystać z wody w rzece od Warszawy do ujścia Wisły.

Tuesday the 22nd. modyfikacje oraz wdrożenie: Ewelina Kwapińska
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.