Podsumowanie realizacji lokalnej strategii rozwoju oraz plan działania na przyszłość LGR.

Drukuj
wtorek, 16, luty 2021

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka - Rybacka Brać Mierzei w latach 2017-2020 ogłosiło już 22 konkursy cieszące się dużym zainteresowaniem, podczas których wpłynęło 97 wniosków o dofinansowanie. Konkursy te są efektem realizacji założeń zawartych w Lokalnej Strategii Rozwoju finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Budżet jaki został przyznany Stowarzyszeniu na wdrażanie Lokalnej Strategii Rozwoju wynosi 7 645 700 zł. Fundusze te są przeznaczone na inwestycje z obszaru LGR, który dla przypomnienia obejmuje gminy powiatu gdańskiego: Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański oraz powiatu nowodworskiego: Ostaszewo, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Sztutowo, Krynica Morska. Dzięki dotacjom otrzymanym za naszym pośrednictwem oprócz wsparcia indywidualnych przedsiębiorców jak i osób chcących założyć działalność gospodarczą, dofinansowanie otrzymały samorządy oraz jednostki kultury na inwestycje użytku publicznego jak również na organizację wydarzeń kulturalno-rozrywkowych promujących rybackie dziedzictwo kulturowe. Beneficjenci na dzień 31.12.2020 r. podpisali umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego na kwotę około 5 600 000 zł z czego ponad 2 200 000 zł zostało przeznaczone na utworzenie nowych miejsc pracy. W ramach podpisanych umów beneficjenci zobowiązali się do utworzenia 27 nowych całorocznych  miejsc pracy. Należy podkreślić, że część wniosków, złożonych w  2020 roku, jest jeszcze w trakcie oceny realizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, co zwiększy jeszcze rezultaty naszych działań. Rozdysponowane dotychczas środki to przede wszystkim inwestycja w nasz obszar, który zmienia się dzięki nowej infrastrukturze, ale to również wsparcie dla lokalnej przedsiębiorczości.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkiem:  https://rybackabrac.pl/podsumowanie-realizacji-lokalnej-strategii-rozwoju-oraz-plan-dzialania-na-przyszlosc-2/

rbm

 

Monday the 1st.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.