Izba Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo

Drukuj
czwartek, 20, czerwiec 2013

Herb ostaszewo glowStowarzyszenie Przyjaciół Gminy Ostaszewo „Nowa Gmina", wraz z Gminą Ostaszewo i Zespołem Szkół w Ostaszewie, podjęło się utworzenia „Izby Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo".
„Izba" będzie się mieściła w wyremontowanych niedawno przez Gminę przy unijnym wsparciu pomieszczeniach na parterze tzw. „Starej szkoły" w Ostaszewie, przy ul. Kościuszki 20.


Zostaną w niej zgromadzone i odpowiednio zaprezentowane (w gablotach, na tablicach; z pomocą nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół) pamiątki kultury materialnej i duchowej naszej Gminy i całych Żuław. Chcemy, by „Izba" stała się miejscem zachowania dla kolejnych pokoleń: historii, kultury i tradycji obecnych i dawnych mieszkańców tych ziem. Będzie ona udostępniona do zwiedzania wszystkim chętnym. Odbywały się w niej będą również spotkania organizacji pozarządowych czy zajęcia dla dzieci i młodzieży, związane z tematyką ekspozycji.
„Izba" taka nie może jednak powstać bez Państwa pomocy. To w Waszych domach, garażach, szopach znajdują się przyszłe eksponaty, dziś często będąc zapomnianymi, niepotrzebnymi, a nawet bezpowrotnie niszczejąc. Być może są to: stare meble, maszyny rolnicze, sprzęt gospodarstwa domowego, książki, prasa, zdjęcia, mapy, plany czy dokumenty. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie takich przedmiotów na potrzeby „Izby Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo". W przypadku zdjęćczy dokumentów, które chcą Państwo zachować, wystarczająca może być ich odpowiedniej jakości kopia. Eksponaty zostaną zewidencjonowane i podpisane tak, by uwidocznić wkład każdego darczyńcy.

Zainteresowanych wsparciem naszego projektu prosimy o kontakt z którąkolwiek z poniższych osób:
- Izabela Gutowska (Zespół Szkół), tel.: 603 599 472, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;
- Anna Górska (Urząd Gminy), tel.: 55 247 13 28, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ;
- Andrzej Przedcieczyński (Nowa Gmina), tel.: 501 752 456, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Wspólnie sprawmy, by przygotowywane na początek sierpnia obchody podwójnego jubileuszu (40 lat Gminy Ostaszewo oraz 680 lat Ostaszewa) zostały uświetnione i upamiętnione otwarciem „Izby". Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc – ogromnie dziękujemy.

Wniosek o dofinansowanie operacji obejmującej utworzenie „Izby Historii i Tradycji Gminy Ostaszewo” został wybrany przez Radę Lokalnej Grupy Działania Żuławy i Mierzeja do realizacji przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 (trwa kolejny etap procedury – w Urzędzie Marszałkowskim) oraz uzyskał wsparcie z budżetu Gminy Ostaszewo, będąc zadaniem publicznym w zakresie: kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Thursday the 2nd. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.