Andrzejkowo na nowo - akcja charytatywna na rzecz zwierząt

Drukuj
środa, 21, listopad 2012

W niedzielę, 18 listopada, Gminny Dom Kultury i Sportu zorganizował imprezę kulturalno-rozrywkową „Andrzejkowo na nowo”, w ramach której odbyła się również akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt z przytuliska przy OSP w Nowym Dworze Gdańskim.

 

ANDRZEJKOWO NA NOWO


Zabawę rozpoczęły przemówienia Dyrektor GDKiS, Pani Moniki Zadrożnej, która zaprosiła wszystkich do korzystania ze wszystkich atrakcji, jakie przewidziano na ten dzień oraz Wójta Gminy Ostaszewo, Pana Roberta Ciżmowskiego, który wyraził słowa podziękowania wszystkim osobom pomagającym bezdomnym zwierzętom.

By pomóc porzuconym zwierzakom zorganizowano wiele atrakcji – bufet z pysznym poczęstunkiem i ciasta przygotowane przez ludzi dobrej woli oraz KGW w Gniazdowie; licytację różnych cennych i pamiątkowych przedmiotów; kiermasz ozdób świątecznych oraz loterię, w której każdy los wygrywał nagrodę.

Mieszkańcy chętnie włączyli się w działania na rzecz zwierząt – wśród najmłodszych gości największe zainteresowanie wzbudziła loteria-niespodzianka. Starsi uczestnicy doskonale bawili się podczas licytacji, „walcząc” o zakupienie pamiątek.

Podczas imprezy rozstrzygnięto również wcześniej ogłoszone przez GDKiS konkursy:

Fotograficzny „Nie ma jak w domu”, który polegał na uchwyceniu nietypowych zwierząt bądź typowych zwierząt w nietypowych miejscach w domu. Zwyciężyła Weronika Wojciechowska, kolejne miejsca zajęły Klaudia Królik i Katarzyna Matysiak.

Konkurs dla najmłodszych – na album „W moim domu nie brakuje zwierzaka”. Swoich ulubieńców w najciekawszy sposób zaprezentowały: Anita Dziekanowska, Małgorzata Bogucka oraz Klaudia Dywicka.

Szef nowodworskiej OSP, Pan Jarosław Dywizjusz wyraził wdzięczność za okazane serce i pomoc na rzecz porzuconych zwierząt.

Podopieczni przytuliska OSP mogli osobiście podziękować wszystkim darczyńcom – Pan Dywizjusz przywiózł 4 psiaki, które szybko stały się atrakcją dla dzieci i dorosłych. Pieski nie tylko uatrakcyjniły całą zabawę, ale poszukiwały też nowych domów. Już teraz wiemy, że dzięki akcji w dobre ręce trafił jeden z nich. Mamy nadzieję, że również inne zostaną zaadoptowane.

Osoby niezwykle zaangażowane w pomoc bezdomnym zwierzętom zostały uhonorowane pamiątkowymi dyplomami oraz medalami z hasłem „Nie będę w niemocy, gdy trzeba pomocy”. Złotym medalem pochwalić się mogą: Jarosław Dywizjusz, Katarzyna Boksza, Dariusz i Justyna Bień, Robert i Aleksandra Ciżmowscy, Kamila Kośla, Karolina Magiera, Wacław Kosałka, Jerzy i Zuzanna Deja, Bożena Kluczek, Adam Nowiński oraz Monika Zadrożna.

Na wszystkich gości czekały również inne atrakcje, takie jak:

       Wystawa obrazów Małgorzaty Lazarek i Jana Miśka „KOTY – czarny, biały, szary, bury... Milusińscy – Twój jest który?. Kotom z obrazów zostały przypisane ludzkie cechy i zachowania. Zamiarem autorów prac było, poprzez żart plastyczny, dostarczenie widzowi dobrego humoru, radości i refleksji. Jeden ze współautorów wystawionych prac, Pan Jan Misiek, uczestniczył w akcji, dzięki czemu publiczność mogła pytać twórcę o źródła pomysłów i proces powstawania jego obrazów. Można również było zdobyć autograf mistrza i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Występ wokalno-muzyczny absolwentki Szkoły Muzycznej I stopnia w Elblągu – Katarzyny Matysiak.

Występ naszego lokalnego zespołu „Żuławianki” pod dyrekcją pani Barbary Boksza oraz gwiazdy wieczoru – zespołu PICKUP z Nowego Dworu Gdańskiego.

Nie lada atrakcji dostarczyli tancerze Centrum Tańca Cadmans z Elbląga, którzy nie tylko pokazali, jak tańczy się breakdance, ale również uczyli tego tańca chętnych śmiałków.

Dla najmłodszych niesamowitym przeżyciem był interaktywny spektakl „Wilk i zając” w wykonaniu studia teatralnego ART-RE z Krakowa. Bajkowe postaci często zapraszały dzieci na scenę, dzięki czemu mali odbiorcy choć przez chwilę mogli odegrać swoją rolę w przedstawieniu.

 

Datki na rzecz przytuliska wpływały jeszcze przez 2 dni po zakończeniu akcji!

  Dzięki ofiarności wszystkich darczyńców, na rzecz zwierząt udało się zebrać aż 2 000,86 zł!

 

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizację akcji lub wzięli w niej udział, organizatorzy oraz podopieczni przytuliska przy OSP w Nowym Dworze Gdańskim składają serdeczne podziękowania!

 

 

Saturday the 21st.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.