Zmiana funkcjonowania numeru alarmowego "112"

Drukuj
czwartek, 19, wrzesień 2013

112Powiaty: kartuski, lęborski, nowodworski, pucki i wejherowski zostały dziś objęte zasięgiem Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Od godziny 9.00 połączenia na numer alarmowy 112, wykonywane z tych powiatów odbierane są przez operatorów WCPR w Gdańsku. Oznacza to, że w zasięgu systemu znajduje się już 1,5 miliona mieszkańców Pomorza.

Do końca bieżącego roku w zasięgu WCPR powinien znaleźć się cały obszar województwa pomorskiego. Przypomnijmy, że od czerwca ub. roku operatorzy WCPR odbierają połączenia z Miasta Gdańska. W marcu bieżącego roku obszar obsługiwany przez system rozszerzono o Gdynię i Sopot oraz miejscowości powiatu gdańskiego. Ostatni etap zaplanowano na grudzień bieżącego roku. Wówczas z pomocy Centrum korzystać będzie mogło około 2,3 mln mieszkańców.

Podstawowym celem WCPR jest:

• Odbiór i realizacja zgłoszenia na numer alarmowy 112

• Odfiltrowanie zdarzeń fałszywych i nieuzasadnionego wezwania służb

• Odciążenie stanowisk Policji, PSP i pogotowia ratunkowego

• Nowa jakość obsługi zgłoszeń alarmowych • Skrócenie czasu podjęcia zgłoszenia

Należy wyraźnie podkreślić, że przez cały czas z numeru alarmowego 112 korzystać można na obszarze całego województwa pomorskiego. Na obszarze, który nie został jeszcze objęty zasięgiem WCPR połączenia wykonywane na numer 112 odbierane są przez dyżurnych Policji (gdy dzwonimy z telefonu komórkowego) lub Państwowej Straży Pożarnej (gdy numer wybieramy z telefonu stacjonarnego).

Źrodło: gdańsk.uw.gov.pl 
16 września 2013

Sunday the 13th.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.