Zalegający na dachu śnieg jest śmiertelnym zagrożeniem

Drukuj
wtorek, 09, luty 2021

dach

Przypominamy właścicielom i zarządcom obiektów budowlanych o potencjalnych zagrożeniach występujących w okresie zimowym. Konieczne jest odśnieżanie dachów i chodników przy posesji.

 

W sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub spowodować zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska, właściciele lub zarządcy budynków są zobowiązani do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. 2020 poz. 1333, z późn. zm.).

Obowiązek obejmuje bezpieczne odśnieżanie dachów, usuwanie sopli, brył, nawisów lodowych i śniegowych, mogących zagrozić osobom znajdującym się bezpośrednio przy budynku. Nie zapomnij także o odśnieżeniu chodnika przy swojej posesji.

Pamiętaj, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wykonania prac związanych z usuwaniem śniegu z dachu i chodnika! Przestrzegaj wszelkich zasad bezpieczeństwa i przepisów BHP.

 

 

 

 

Sunday the 13th.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.