10 porad spisowych dla seniorów!

Dla-seniora-2-scaled

Zapraszamy do udziału w Narodowym Spisie Powszechnym !

zdjęcie1

 

Z początkiem kwietnia rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny 2021. W spisie muszą wziąć udział nie tylko obywatele polscy, ale wszyscy mieszkańcy naszego kraju. 

W obecnej, pandemicznej rzeczywistości, spis odbywa się w innej niż zazwyczaj formie. O ile zwykle odbywał się głównie poprzez wizyty rachmistrzów w naszych domach, teraz ta forma została wstrzymana do odwołania. W zamian musimy dokonać tzw. samospisu, czyli samodzielnie wypełnić formularz - za siebie lub za całą rodzinę - zamieszczony na rządowej stronie spis.gov.pl

Pytania spisowe dotyczą m.in. naszej charakterystyki demograficznej, aktywności ekonomicznej - gdzie pracujemy, w jakiej branży i od kiedy, poziomu wykształcenia, migracji - gdzie mieszkaliśmy rok wcześniej, od kiedy mieszkamy w obecnym miejscu, charakterystyki etniczno-kulturowej - w jakim języku mówimy na co dzień, jakiego jesteśmy wyznania, zasobów mieszkaniowych - w jak dużym mieszkaniu mieszkamy, jak je ogrzewamy, ile mamy pokoi.

Osoby, które chcą wziąć udział w spisie, a nie mają możliwości dokonania go samodzielnie przez Internet bądź też mają problemy z uzupełnieniem formularza, mogą zadzwonić na infolinię spisową (22 279 99 99, od poniedziałku do piątku, od 8 do 18), zostać spisanymi przez rachmistrza telefonicznie lub odwiedzić miejsce, gdzie uzyskają pomoc w spisaniu się.

Za udział w spisie przewidziano nagrody. Po wypełnieniu formularza spisowego otrzymamy 10-elementowy kod. Przy jego pomocy od 22 kwietnia do 7 lipca możemy zarejestrować się w loterii. Nagrodami w niej są Toyota Yaris, karty przedpłacone o wartości 1000 zł (480 takich kart) oraz 500 zł (960 takich kart). Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie loteria.spis.gov.pl.

 

Konkurs dla uczniów szkół „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?"

20 konkurs dla uczniow

 

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół i jest związany z odbywającym się właśnie Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań.

 

Czytaj więcej: Konkurs dla uczniów szkół „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?"

Gminny Punkt Spisowy - NSP 2021

images

 

Czytaj więcej: Gminny Punkt Spisowy - NSP 2021

Zasubskrybuj nasz kanał RSS!

feed-image Nasze doniesienia
Tuesday the 18th.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.