Nieodpłatna pomoc prawna

Drukuj

Od 2019 roku z nieodpłatnej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego może skorzystać znacznie więcej osób, poszerza się katalog osób uprawnionych. Z pomocy będą mogły skorzystać osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Przed uzyskaniem nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, osoba uprawniona będzie musiała złożyć pisemne oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Oświadczenie będzie się składać osobie udzielającej nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczącej nieodpłatne poradnictwo obywatelskie. Udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub świadczenie nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego będzie się odbywało według kolejności zgłoszeń, po umówieniu terminu wizyty.

Od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2019 r. w Powiecie Nowodworskim funkcjonują:

 1. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, prowadzony przez radcę prawnego Pawła Jóźwiaka(w zastępstwie przez radcę prawnego Martę Pietkun, na mocy porozumienia z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Gdańsku):

  w Nowym Dworze Gdańskim przy ul. Warszawskiej 28 B
  (budynek Sądu Rejonowego w Malborku – I piętro)
  czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00
  nr tel. 504 935 958

 2. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, prowadzony przez organizację pozarządową - Stowarzyszenie Akcja Społeczna  z siedzibą w Gdańsku:
   

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  adwokat
  Katarzyna Karpińska

  adwokat
  Katarzyna Karpińska

  radca prawny
  Tomasz Nowak

  radca prawny
  Tomasz Nowak

  adwokat
  Katarzyna Karpińska

  w Stegnie przy ul. Morskiej  11
  (w Domu Pomocy Społecznej „MORS” w Stegnie)
  czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 13.00
  nr tel. 504 935 961, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  Źródło:SP w Nowym Dworze Gdańskim

   

  Załączniki:

  Lista jednostek npp

  karta informacyjna pomoc prawna

  karta informacyjna poradnictwo obywatelskie

  karta informacyjna mediacja

   

   

Wednesday the 3rd.
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.