Rajd rowerowy "Żuławy Wkoło"

Drukuj
środa, 19, wrzesień 2018

2018 ZWKOLO

 Już w najbliższą niedzielę rajd rowerowy

 

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Gmina Ostaszewo będzie współorganizatorem rajdu rowerowego „Żuławy Wkoło”.

 

Rowerowy maraton, który w podtytule nosi nazwę „Cykliczna depresja”, to impreza dla wszystkich, którzy kolarstwo szosowe uważają za doskonały sposób na utrzymanie dobrej formy. Co roku setki uczestników „pokonują depresję” i pełni wigoru mierzą się z nią na jednej z trzech przygotowanych tras. W tym roku do wyboru są następujące dystanse: 77 km (trasa „MAGISTER”), 100 km (trasa „DOKTOR”) i 140 km (trasa „PROFESOR”). Malownicze trasy poprowadzone w delcie Wisły i Nogatu, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa dostarczają wielu niezapomnianych wrażeń.

Nieodzownym elementem rajdu „Żuławy Wkoło” są bufety kolarskie, w których prawie wszystko jest domowej roboty. Do degustacji są specjały kuchni regionalnej, a także wyroby i produkty typowo kolarskie. W tegorocznej edycji bufety kolarskie na trasie rajdu są wynikiem zaangażowania mieszkańców i sympatyków idei „Kolarstwa ze Smakiem”. Bufet kolarski w naszej gminie powstanie dzięki zaangażowaniu pracowników Gminnego Domu Kultury i Sportu w Ostaszewie.

Tegoroczna edycja rajdu „Żuławy Wkoło” odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 września 2018 r. Start i meta zlokalizowane będą przed Żuławskim Ośrodkiem Kultury przy ul. Sikorskiego 21 w Nowym Dworze Gdańskim. W Żuławskim Ośrodku Kultury mieścić się będzie również biuro zawodów.

Wszelkie informacje związane z rajdem (regulamin, sposób rejestracji, przebieg poszczególnych tras itp.) znaleźć można na stronie internetowej http://zulawywkolo.pl/

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia czynnego udziału w tym wydarzeniu oraz do kibicowania na trasie wszystkim uczestnikom.

 

 

 

Saturday the 30th. modyfikacje oraz wdrożenie: Emil Firko
Template © FreeTemplateSpot and TopOnlinePoker - All rights reserved.
Na tej stronie zastosowano mechanizm ciasteczek. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na działanie mechanizmu ciasteczek zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.